Неділя, 19.05.2024, 21:02
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Руеллія фантазійна


Ця бутоньєрка зробить ваш туалет ошатним, завдяки поєднанню яскраво-яскраво-червоного кольору з «золотом». Вона складається з трьох квіток, двох бутонів (великого і малого) і трьох листків (одного маленького і двох великих). За формою квітки нагадують натуральну руэллию. Листя ж мають фантазійну форму.
Пелюстки (рис. 60, а) квіток і бутонів виконані з легкого шовку. Для бутоньєрки необхідно вирізати пелюстки: I - 3 шт., II - 1 шт., III - 3 шт. Пелюстки не підфарбовують, а тільки гофрують. Для цього на вирізаному віночку пелюсток I спочатку проводять одинарним ножем з лицьової сторони неглибокі жилки по осі симетрії кожної пелюстки від центра до краю (1). Частина віночка, розташованого нижче пелюсток, вигладжують з цієї ж сторони великим гачком для створення конусної поверхні. Гачок, при цьому повинен рухатися вздовж твірних конуса від нижньої частини пелюсток (2).Цим же гачком з вивороту пропрасовують кожна пелюстка з обох сторін від жилки (2). При цьому пелюстки відхиляються в сторону вивороту і стають опуклими. На закінчення в верхній частині кожної пелюстки з лицьової сторони булькой діаметром 3 мм виконують невеликі ямки (3). Віночок великого бутона гофрують аналогічно, але жилки на пелюстках проводять з вивороту, а з лицьового боку пелюстки обробляють булькой діаметром 6 мм.

Рис. 60. Руеллія фантазійна: 
а - пелюстки квітки і бутони і їх гофрування; б - чашолисток; - гофрування листя, р - квітка в розрізі; д, е - бутони в розрізі

Після гофрування віночків квітки і великого бутона нижню їх частину згортають в конусні трубочки.Окремі пелюстки малого бутона пропрасовують праскою або гачком, надаючи їм форму човників. 
Круги (5 шт.) чашолистків (рис. 60, б) вирізують з штучної односторонньої парчі (опис її виготовлення наведено нижче). Кожен чашолистки з вивороту гофрують малої петлею, а центр кола обробляють булькой діаметром 3 мм
Штучну парчу виготовляють з гладкою і щільної тканини. Пропрасовану тканину слід нарізати невеликими шматками (не більше 25 X 25 см), розкласти на склі або столі, покритому пластиком, і втирати в неї рукою розчин теплої желатину (одна столова ложка на склянку води). Зверху желатин присипають бронзовою (алюмінієвої) пудрою і обережно розрівнюють її м'яким пензликом середньої величини. Вся поверхня тканини повинна бути рівномірно покрита пудрою. Після цього зайву пудру струшують і тканина вивішують на просушку, прикріплюючи до мотузки прищіпками.Для виготовлення двостороннього «парчі» операцію повторюють з іншого боку тканини після її просушування. Залежно від кольору тканини «парча» буде мати легкий відтінок: червонуватий, жовтуватий, зеленуватий (див. «золотий» квітка в додатку).
Сердцевинкой для квітки є пучок тичинок (6 шт). Діаметр пиляків близько 1,5 мм, а висота 2,5 мм. Пильовики готових тичинок змочують клеєм, а потім занурюють у бронзову пудру, щоб вони стали «золотими». Нитки тичинок (їх довжина 25 мм) злегка згинають за допомогою пінцета в різні сторони.Для великого бутона слід виконати невеличку довгасту серцевиною з вати на клеї ПВА. Її діаметр у верхній частині 5 мм, а висота 17 мм. Для малого бутона аналогічна сердцевинка має діаметр 8 мм і висоту 20 мм (див. рис. 60, б і рис. 60, е). 
Всі квітконіжки обвивають папером яскраво-червоного кольору.
Листя (рис. 60, в) вирізують з штучної односторонньої парчі і гофрують. До листя з вивороту приклеюють дріт черешків, оповиту папером яскраво-червоного кольору. 
Для складання квітки (рис. 60, г) нижній кінець пучка тичинок змащують клеєм і протягують його в конус готового віночка. Після підсушування знизу підклеюють коло чашолистків. Великий бутон (рис.60, д) збирають аналогічно, змащуючи нижню і бічні частини серцевинки клеєм. Серцевиною малого бутона обклеюють трьома окремими пелюстками III. Знизу також приклеюють коло чашолистків.
Всі стеблинки можна забарвити зверху червоною тушшю для додання їм блиску.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 576 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.