Неділя, 19.05.2024, 22:38
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Півонія

Сімейство пионовых дуже різноманітно. Тільки трав'янистих сортів налічується більше десяти тисяч.Квітки півонії можуть бути махровими і немахрових. Забарвлення має широку палітру: білий, рожевий, малиновий, блакитний, жовтий, жовтувато-рожевий та ін Махрові піони залучають пишністю форми віночка і ніжними кольорами. Опишемо виконання махрового рожево-кремового півонії.
Для пелюсток півонії підійде будь-тонкий білий шовк.
Віночок півонії складається з 38 окремих пелюсток (рис. 48, а) Для віночка одного півонії потрібно: пелюсток I - 6 шт., II - 8 шт., III - 8 шт., IV - 4 шт., V - 4 шт., VI - 6 шт. та VII - 2 шт. Всі пелюстки після вирізання підфарбовують мокрим способом. Прорізи між верхніми язичками пелюсток краще зробити після підфарбовування і підсушування.

Для підфарбовування слід приготувати п'ять баночок з розчинами анілінових барвників густо-рожевого, рожевого, блідо-рожевого, червоного та блідо-кремового кольорів. Кремовий колір (колір топленого молока) отримують при змішуванні лимонно-жовтого і рожевого барвників (пробуйте колір на обрізках тканини!). Спочатку пелюстки I - V по черзі опускають нижньою частиною в розчин блідо-кремового кольору, залишаючи нефарбованою верхню частину. Потім низ пелюсток опускають в розчин більш насиченого кремового кольору.Осушені ватним тампоном пелюстки занурюють потім верхньою частиною, світло-рожевий розчин, а пелюсток IV і V верхній край додатково підсилюють рожевою фарбою. Пелюстки VI і VII спочатку занурюють у світло-рожевий розчин, а потім верхню частину пелюсток занурюють у рожевий барвник на 2/3 висоти пелюстки. І насамкінець на вологих пелюстках малюють пензлем щічки яскраво-рожевою фарбою (з обох сторін пелюсток).
Після просушування пелюстки гофрують (рис. 48, б). Внутрішні пелюстки I, II і III гофрують малим гачком на напівжорстким подушці. Канавки проводять віялоподібно вздовж пелюстки, починаючи з верху кожного язичка і кінчаючи низом пелюстки. Причому суміжні язички гофрують по черзі з обох сторін пелюстки. Поверхня пелюстки при цьому стає хвилястою, а язички завиваються в протилежні сторони (рис. 48, в). При проведенні останньої канавки посередині пелюстки він повинен, крім того, злегка зігнути в поздовжньому напрямку.Пелюстки IV і V гофрують подібним чином, тільки малий гачок замінюють на великий. Широкий язичок на цих пелюстках обробляють невеликий булькой, проводячи нею від верхнього краю язичка до низу пелюстки. Зовнішні пелюстки VI і VII обробляють з лицьової сторони булькой на м'якій подушці, роблячи невеликі поглиблення. Після цього проводять з лицьової сторони бічні окантовочні канавки великим гачком (пелюсток VII і по язычку). У двох-трьох пелюсток VI або VII можна верхні краї трохи відігнути тому (гачком з вивороту).
Листя вирізують із щільного атласного шовку приглушеного трав'янистого кольору.
Гофрировку (рис. 48, г) починають з проведення по лицьовій стороні центральної жилки (на твердій подушці) вузьким подвійним ножем (1), потім одинарним ножем (2) бічні жилки згідно малюнку. З вивороту проводять малим гачком (3) між жилками (на напівжорстким подушці). Натискати не слід сильно, щоб канавки були дрібними. З вивороту до листа вздовж центральної жилки приклеюють дріт, оповиту папером світло-салатового кольору.
Чашолистки вирізують з тієї ж тканини, що і листя. У півоній чашолистки можуть бути двох видів - по 3 шт. кожного виду для квітки і бутони (рис. 48, д, е). Чашолисток сердечком (див. рис. 48, д) булят на м'якій подушці з вивороту, причому у чашолистків, призначених для квітки, поглиблення повинні бути дрібними, а у чашолистків для бутона - глибокими. Чашолисток з трьома зубчиками (див. рис.48, е) обробляють на напівжорстким подушці малим гачком: від кожного зубчики листочка з вивороту проводять уздовж три канавки.
Сердцевинка квітки (рис. 48, ж) являє собою веретенообразную шишечку з вати на клеї; висота серцевинки 22 мм, діаметр 7 мм. Після підсушування серцевиною фарбують тушшю в світло-салатовий колір.
Після того як виготовлена сердцевинка, загофрированы всі пелюстки віночка і чашолистки, можна приступити до складання квітки. Змастивши нижню половину серцевинки клеєм, навколо неї розміщують перші три пелюстки I (рис. 48, з), рівномірно розподіляючи їх по колу. При цьому серцевиною тримають лівою рукою за цветоножку, вільний кінець якої спрямований вгору. Всі пелюстки повинні бути повернені центральної канавкою до сердцевинке, -тобто нахилені в її бік.Нижню частину пелюсток можна додатково примотати ниткою до квітконіжці під сердцевинкой.Наступні пелюстки так само, як у троянди, приклеюють за порядком номерів у проміжках між попередніми. Останніми приклеюють пелюстки VI і VII, які утворюють як би плоску чашу, в якій знаходяться всі інші пелюстки. При складанні квітки змащують клеєм нижню частину кожної пелюстки трохи вище надсечек. На закінчення приклеюють чашолистки: 3 шт. одного виду (див. рис. 48, д), потім іншого (див. рис. 48, е). Для просушування квітка вішають за цветоножку, кінець якої загинають у вигляді гачка.Після складання сердцевинка квітки майже не видно за пелюстками, які шапкообразно розташовані навколо неї.
При бажанні можна зробити бутон (рис. 48, і). Сердцевинкой його служить кулька діаметром 15 мм, виконаний з вати на клеї. Зверху на кульку наклеюють напівсферичний ковпачок з рожевої тканини.Для ковпачка потрібно вирізати з накрохмаленої тканини кружок діаметром 25 мм, покласти його на м'яку подушку і зробити поглиблення булькой діаметром 15 мм. Після наклейки ковпачка сердцевинка бутона з боків обклеюється трьома чашолистками одного виду (див. рис. 48, д), а знизу, у проміжках між ними, приклеюють три чашолистка іншого виду (див. рис 48, е).
Перед складанням букетика дріт квітконіжки і черешок листа обрізають до необхідної довжини. Потім на дроту,обвиті світло-зеленим папером, надягають трубочки діаметром 2,5 мм з тканини приглушеного світло-зеленого кольору. Трубочки приклеюють біля основи квітки, бутони і листа. При зв'язці букетика лист повинен виступати вище квітки на 2/3 своєї висоти, а бутон - повністю (з чашолистками). Листок і пуп'янок трохи розводять в сторони від квітки. Цветоножку під квіткою згинають.
Якщо зелений колір погано гармонує з квіткою сукні, то, стилізуючи букетик, лист і чашолистки можна виконати з тканини червонувато-коричневого кольору.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.