Неділя, 19.05.2024, 22:38
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Підготовчі роботи

Перш ніж приступити безпосередньо до виготовлення квітів (вирізання пелюсток, їх тонування, обробці гарячими інструментами, складання), слід виконати ряд підготовчих робіт: 

фарбування тканин в основний тон; 
крахмаление тканини і ниток; 
фарбування паперу для оббивки стебел; 
фарбування вати, манної крупи та інших необхідних прикладних матеріалів; 
нарізування і вирівнювання дроту для стебел; 
виготовлення викрійок деталей квітів. 

Розглянемо роботи, що вимагають докладного роз'яснення. 

Фарбування тканин

Фарбування в шматках підлягають лише ті тканини, які будуть застосовуватися для виготовлення квітів з пелюстками одного кольору і приблизно однаковою його інтенсивності (наприклад, яскраво-червоні троянди або блакитні дзвіночки), а також тканини для виготовлення листків. 
За основний (вихідний) колір приймають самий світлий тон на пелюстках квітки. Цей тон у визначених місцях пелюстки можна посилити внутрішнє більш концентрованим розчином барвника.
Якщо кожна пелюстка квітки має два або три кольори (наприклад троянди деяких сортів), то використовують білу накрохмалену тканину і кожна пелюстка підфарбовують окремо.
Найкраще фарбувати в невеликій емальованій мисці. Розміри шматків тканини повинні бути приблизно 50 Х 50 см. Барвник розчиняють у необхідній кількості кип'яченої гарячої води, розчин фільтрують через фільтрувальний папір і перевіряють його насиченість. Для цього в розчин опускають невеликі обрізки офарблює тканини і додають в нього при надмірної насиченості воду або при недостатньої насиченості - барвник. Тканину перед зануренням у готовий розчин змочують у чистій воді для того, щоб забарвлення була рівномірною.
При роботі з аніліновими барвниками слід дотримуватися доданих до них інструкцій. Нагадаємо, що фарбування тканин з натурального шовку і бавовни проводиться при температурі розчину 100'С, а час кип'ятіння їх можна скоротити до 5 хв. Віскозні і мідно-аміачні тканини фарбують при температурі розчину 60 - 70 'З, капрон і нейлон - при температурі 40'С протягом 15 - 20 хв. Пофарбований матеріал ретельно прополіскують спочатку в теплій, а потім в холодній воді і вивішують сушити.
Слід додати, що при змішуванні розчинів двох або трьох анілінових барвників різних тонів можна отримати фарбу нового кольору. Іноді при змішуванні розчинів барвники згортаються і випадають в осад. У таких випадках тканини фарбують окремо кожним барвником. Рекомендується мати в запасі барвники наступних основних кольорів: червоний, жовтий, блакитний, синій і чорний. Змішуючи перераховані барвники у різних пропорціях, можна отримати наступні похідні кольори: 

червоний + жовтий = жовто-оранжевий, оранжевий, цегляний 
червоний + синій = малиновий, блакитний, фіолетовий
червоний + синій = рожевий, червоний, пурпурний 
жовтий + синій= темно-зелений, смарагдово-зелений 
жовтий + синій = жовто-зелений, світло-зелений, блакитний 
світло-зелений + червоний = салатовий, світло-трав'янистий, болотної зелені 
темно-зелений + червоний = темно-трав'янистий, оливковий, коричневий, 
жовто-оранжевий + коричневий = золотистий, 
коричневий + червоний = червонувато-коричневий (теракотовий) 
коричневий + жовтий = каштановий 
фіолетовий + синій = синьо-фіолетовий 
рожевий + оранжевий = лососевий 
- рожевий + жовтий = чайної троянди

Зауважимо, що при змішуванні жовтого барвника з синім або блакитним колір зелені виходить дуже яскравим, неприродним, який в живій природі не зустрічається. Для приготування кольору барвника натуральної зелені потрібно у фарбувальний розчин додати трохи червоного барвника.
Додавши трохи коричневого барвника до рожевого, отримаємо приглушений рожевий колір, часто зустрічається у пелюсток натуральних троянд. Чорний барвник додають до будь-якого іншого для приглушення тонів. Таким чином, для отримання необхідного відтінку, слід терпляче змішувати барвники у різних пропорціях і варіантах. Отримані барвники пробують на обрізках тканини.
У разі невдалої забарвлення тканини її можна знебарвити, зануривши на 10 хв у гарячий розчин гідросульфіту натрію Na₂S₂O₄ (6 - 8 г речовини на 1 л окропу). Після знебарвлення тканину ретельно прополіскують кілька разів у теплій воді і фарбують заново.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 589 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.