Неділя, 19.05.2024, 23:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Пелюстки і листя

 Підфарбування. Зазвичай пелюстки натуральних кольорів мають неоднорідне забарвлення: зверху вони пофарбовані більш інтенсивно, ніж внизу, і навпаки. Особливо потрібно сказати про білих натуральних кольорах. Абсолютно білі на перший погляд квіти мають легкі кольорові відтінки: зеленуваті, жовтуваті, рожеві та ін. Зовсім білими можна виготовити тільки весільні квіти. Пелюстки всіх інших білих квітів потрібно тонувати для додання їм природності і жвавості. Крім плавних переходів від одного відтінку до іншого на пелюстках можуть бути різко окреслені кольорові плями, штрихи, прожилки, точки і т. д.Що стосується виготовлення фантазійних і стилізованих квітів, то вони також вимагають підфарбовування і тонування. На одному аркуші існують також різні відтінки.
Оскільки підфарбовування пелюсток і листя по пам'яті відтворювати важко, а мати під рукою живі квіти не завжди можливо, рекомендується при виготовленні кольорів, близьких до натуральних, користуватися кольоровими фотографіями на листівках, у книгах з квітникарства і т. д. Перед підфарбовуванням слід вирізати всі пелюстки і листя для букетика. Пелюсткові віночки таких кольорів, як ромашки, хризантеми і т. п., вирізають у вигляді кіл (без розсічення на пелюстки). З трикотажу пелюстки вирізають тільки після підфарбовування, так як від вологи він дуже деформується.Для цього контури пелюсток чітко змальовують, причому розташовують їх на матеріалі на деякій відстані один від одного, щоб не було набряків на сусідні пелюстки.
До вирізання пелюсток матеріал повинен бути пофарбований в основний (вихідний) колір, який в процесі підфарбовування підсилюють. За вихідний колір потрібно прийняти найбільш світлий тон на пелюстках або листі до підфарбовування. Якщо пелюстки потрібно розфарбувати в два кольори з плавним переходом від одного до іншого (наприклад, низ пелюстки троянди лимонно-жовтого кольору, а верх - рожевого), їх вирізують з білої тканини.
Перед підфарбовуванням готують розчини барвників, причому роблять це на окремому столі, щоб випадково розсипані крупинки барвника не зіпсували подкрашиваемых пелюсток, потрапивши на них. Розчини барвників готують концентрованими, розводячи порошки крутим окропом. Після повного розчинення барвника розчин фільтрують для відділення механічних домішок через шматочок гігроскопічної вати, вкладеної в шийку воронки. Розчини зберігають у невеликих пляшках з щільними пробками. У разі виявлення осаду в розчинах після зберігання необхідно повторне їх фільтрування.
Анілінові барвники добре розчиняються в спирті. Такі розчини довше зберігаються і ефективніше в роботі. Концентровані розчини перед застосуванням розбавляють водою або спиртом до отримання необхідної насиченості кольору.
При підфарбуванні пелюсток не забувайте, що застосовувати ті чи інші барвники необхідно у відповідності з волокнистим складом тканини, тобто для натурального шовку слід використовувати одні барвники, для синтетики - інші, а для бавовни - треті. При порушенні цього правила підфарбування може вийти нерівною, плямистої, незважаючи на те що більша частина барвника поглинається желатином, що фарбується будь-яким барвником. 
Для отримання плавних переходів від одного тону до іншого пелюстки і листя повністю замочують. Така підфарбування називається мокрим. Її здійснюють двома способами:
занурення деталей у розчини барвника різної концентрації; 
внутрішнє деталей розчинами барвників за допомогою м'якого пензлика. 
Для підфарбовування цими способами насамперед готують розчини барвників різної концентрації і розливають їх невеликими порціями (по дві-три столові ложки) в низькі баночки (для кожного кольору по три баночки). Інтенсивність барвника перевіряють на шматочках відповідної тканини, занурюючи їх у кожного з розчинів.
Подкрашиваемые пелюстки або пелюсткові круги попередньо замочують у блюдце з водою кімнатної температури (не всі відразу, а по чотири-п'ять штук) протягом 1 - 2 хв. При цьому желатин просочується водою і пелюстки втрачають свою жорсткість. Вологі пелюстки (листя) обережно по одному пінцетом виймають з води, розкладають на склі і злегка підсушують тампоном з гігроскопічної вати (вата повинна бути змочена водою і добре віджата).
Припустимо, що нам необхідно підсилити один вихідний колір пелюсток до верхнім їх краях. Для цього (при першому способі мокрою підфарбовування) кожна пелюстка беруть пінцетом за нижній його кінець і занурюють приблизно на 2/3 його висоти в самий світлий розчин фарби. Злегка осушивши на склі тампоном забарвлену частину пелюстки, його занурюють в більш концентрований розчин фарби приблизно на 1/2 висоти. Далі таким же чином забарвлюють верхній край пелюстки самим темним барвником.Після цього на пелюстці вийшло чотири різних за насиченістю тону, плавно переходять один в одного з поступовим посиленням до верхнього краю. Чим довше ми будемо затримувати її в якому-небудь з трьох розчинів, тим інтенсивніше він буде забарвлюватися. Тому на пелюстці можна отримати не чотири тони, а набагато більше, опустивши наприклад, пелюстка в розчин на певну глибину, можна відразу ж трохи підняти його і потримати на новому рівні трохи довше і т. д. Чим плавніше і непомітніше будуть переходи від одного тону до іншого, тим красивіше буде квітка.
Якщо пелюстка з білої тканини потрібно підфарбувати в два різних кольори з посиленням одного кольору до верхнього краю, а іншого - до нижнього, то підфарбовують спочатку нижній край (в цьому випадку пінцетом беруть за верхній край пелюстки), а потім верхній. Підфарбовування виконують так само, як у попередньому випадку. Різниця полягає лише в тому, що баночок з барвниками в два рази більше. Між верхнім і нижнім кольором на пелюстці залишають вузьку незабарвлену (білу) смужку.
Після підфарбовування пелюстка акуратно промокають ватним тампоном і залишають тут же (на склі) для остаточної просушки. Через деякий час його можна перекласти на чистий папір (не газету!).
Другим способом (пензликом) пелюстки підфарбовують в такій же послідовності, як і при першому способі, тобто спочатку наносять пензликом самий світлий розчин барвника, потім темніше і т. д. При цьому пелюстка підфарбовують з двох сторін, перевертаючи його після підфарбовування кожним з розчинів. В процесі підфарбовування періодично слід підсушувати пелюстка ватним тампоном. Зазвичай другим способом підфарбовують пелюсткові круги, які занурювати в розчин барвника нераціонально.На круги наносять пензликом концентричні кола різної інтенсивності кольору, посилюючи забарвлення до центру або до зовнішнього краю кола. Пензликом на вологі пелюстки наносять кольорові плями з посиленням до їх центру: це так звані щічки (наприклад, на пелюстках деяких сортів троянд). Щічки малюють після загальної мокрою тонування пелюстки, змочивши його водою з допомогою чистого вологого тампона. Пелюстки при подсушке на склі через деякий час перевертають на іншу сторону.
Не турбуйтеся, якщо пелюстки одного розміру в квітці будуть пофарбовані не зовсім однаково, тобто якщо одні пелюстки вийдуть кілька яскравіше за інших. Часто саме це надає квітці особливу жвавість і природність.
Іноді для посилення або зміни вихідного кольору вологі пелюстки і листя витримують красящем розчині до отримання необхідного тону. Таким способом тонують яскраво-зелене листя, занурюючи їх у слабкий розчин червоного, оранжевого або лососевого барвника. Після такої тонування кінчики листя можна додатково підфарбувати більш інтенсивними вищезазначеними розчинами барвників. Якщо після мокрою підфарбовування краї пелюсток замахрились, їх акуратно підрівнюють ножицями.
Перед підфарбовуванням оксамитових пелюсток ворс змочують спиртом за допомогою тампона і швидко підфарбовують напівсухий пензлем так, щоб не було набряків на основу.
Замість спирту можна використовувати столовий оцет або водний розчин оцтової есенції. Оцет, так само як і спирт, сприяє плавним переходам фарби на пелюстках і підсилює яскравість. Застосовуючи для підфарбовування водні розчини барвників, пелюстки слід замочувати у розчині оцтової кислоти або спирту. Проте слід врахувати, що деякі барвники в присутності оцту згортаються і випадають в осад, тому необхідно попередньо зробити пробу, додавши невелику кількість розчину барвника оцет.
Іноді після мокрою підфарбовування на сухих пелюстках малюють різко окреслені плями, штрихи, жилки, точки і т. п. Це так звана суха підфарбування. Плями на пелюстки наносять помірно змоченою м'яким пензлем. Штрихи роблять напівсухий пензлем з м'якої щетини. Мазок виконують від нижнього краю пелюстки до верхнього швидким рухом кисті з послабленням тиску на неї до кінця. Зазвичай барвники у цих випадках використовують більш темного і приглушеного тону, що гармоніює з кольором пелюстки. Білясті плями, іноді зустрічаються на зелених листках (наприклад, у конюшини), можна отримати нанесенням пензликом розчину білою або світло-сірою гуаші. Прожилки і точки малюють на пелюстках тонким стальним пером.
Від підфарбовування пелюсток і листя багато в чому залежить краса букета. Після підфарбовування пелюстки і листя обробляють гарячими інструментами.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 475 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.