Середа, 08.05.2024, 23:17
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Матеріали для виготовлення квітів

Основні (текстильні) матеріали

Для виготовлення оздоблювальних кольорів найбільш підходять тканини з натурального шовку (туаль, крепдешин, шифон, полотно, атлас, креп-сатин), а також оксамит і панбархату. Придатний для квітів віскозний і ацетатний шовк (полотняного і атласного переплетень). З бавовняних тканин можна рекомендувати тонкий батист. Можливо виготовлення квітів із синтетичних тканин і трикотажу (лавсан, нітрон, нейлон).Але робота з такими матеріалами вимагає великого досвіду й уваги: інструменти для кожного виду синтетичного матеріалу слід нагрівати до строго певної температури, так як при перегріві він плавиться, а при недогріву не піддається обробці. Іноді роблять квіти з «золотою» або «срібною» парчі з гладкою фактурою.
Для виготовлення квітів зазвичай використовують обрізки матеріалів, що залишилися від пошиття легкого сукні, а також стару, вже непотрібний одяг, яку слід розпороти, ретельно випрати і випрасувати. Однак для світлих кольорів слід використовувати тільки новий матеріал, інакше вони будуть виглядати старими пожовклими, і ваша робота пропаде дарма. 
 Примітка. Надалі при описі виготовлення квітів всі текстильні матеріали будемо називати умовно тканинами.

Прикладні матеріали 

  Дріт. Для стеблинок квітів найкраще підходить мідна м'яка дріт. Товщина її для великих квітів повинна бути приблизно 1 мм, для дрібних - менше. Можна використовувати дріт від старих трансформаторних котушок, колишніх у вживанні электрошнуров і багатожильних кабелів. 
  ПапірДля оббивки дротяних стебел необхідна кольоровий папір. Вона повинна бути тонкою, але міцною (креповая, цигарковий тощо). 
  Вата. Для формування серцевин квітів застосовується звичайна медична вата. Якщо необхідно, її фарбують у розчині анілінового барвника для бавовни, при цьому кип'ятити її необов'язково. Вату сильно не віджимають і розвішують на просушку. 
  Інші матеріали. До них відносяться: 
 манна крупа, яку іноді застосовують для виготовлення тичинок і серцевин квітів. У разі необхідності манку фарбують у потрібний колір концентрованим розчином анілінового барвника в спирті або кольоровою тушшю; 
 пшоно, з допомогою якого на сердцевинке виконують крупно-зернисту фактуру поверхні, наприклад у ромашки;
 поролон для виконання срединок-подушечок ромашок і інших, аналогічних квітів; 
 гудзики плоскі і опуклі різних розмірів для виготовлення серцевинок квітів; 
 лак безбарвний для нігтів, їм покривають окремі деталі квітів для додання блиску і міцності; 
 зубний порошок служить в якості наповнювача в складі пата, з якого виконують тичинки, дрібні пуп'янки і т. д.

Підсобні матеріали 

  Клей. Клей, який застосовується для виготовлення квітів, не повинен знебарвлювати фарби і залишати помітних слідів після висихання; він повинен швидко висихати і забезпечувати достатню міцність.
В даний час у продажі є велика кількість різних синтетичних клеїв. Деякі з них повністю відповідають перерахованим вище вимогам. Це полівінілацетатні клеї ПВА і ПВА-М. Вони висихають за 20 хв і перетворюються в прозору плівку. Для зручності користування клей наливають у невелику пластмасову маслянку. Носиком маслянки зручно розрівнювати клей тонким шаром на тканині, папері. Ковпачок маслянки охоронить клей від висихання. Можна також користуватися готовими клеями, як «Декстриновий», «Аго», «Синтетичний», «Фенікс» та ін.Силікатна конторський клей застосовувати не можна, так як він зменшує насиченість фарби і залишає плями. При неможливості придбати необхідний клей можна зварити звичайний густий клей з пшеничного борошна.
  Нитки. Для виготовлення тичинок застосовують звичайні котушкові нитки від № 10 до № 50. У необхідних випадках нитки підфарбовують аніліновими барвниками. Стеблинки оздоблювальних квітів можна обвивати тонкими шовковими, капроновими або віскозними нитками потрібного кольору. 
  Фарби. Анілінові барвникиНайбільш підходять для фарбування тканин анілінові барвники, які поділяються: 
на барвники для вовни та натурального шовку; 
на барвники для бавовняних і віскозних тканин;
на барвники для синтетичних тканин («Синта», «Елегант»);
на універсальні барвники для тканин зі змішаними волокнами («Спектр»). 
Для фарбування текстильних матеріалів, з яких будуть виготовлені квіти, слід купувати барвники тільки чистих, яскравих тонів. 
  Хімічні реактивиДеякі з хімічних реактивів можуть служити в якості барвників для тканин (табл. 2).

Хімічні реактиви можна розводити як у воді, так і на спирті, крім кислого фуксину, який розводять в слабкому розчині оцтової кислоти. Кисле середовище при фарбуванні створюється при додаванні до нейтрального водного розчину оцтової кислоти, а лужна - додаванням харчової солі (двовуглекислого натрію). 
  Ліки-барвникиДеякі лікарські препарати можна використовувати в якості барвників. Так, акрихином і риванолом можна пофарбувати тканину в зеленувато-жовтий колір, а плазмоцидом - салатний.
  Хімічні чорнило.У продажу є сині, червоні та фіолетові чорнила, які забарвлюють тканини у відповідні кольори. Чорнило можна приготувати шляхом розчинення у теплій воді грифелів хімічних олівців з подальшою фільтрацією розчинів, якими також можна фарбувати тканини. 
  Кольорова рідка тушЇї застосовують для підфарбовування пелюсток і тичинок квітів. У продажу є туш жовтого, червоного, зеленого, синього, фіолетового, коричневого і чорного кольорів. Туш різних кольорів можна змішувати, отримуючи різні відтінки. Для отримання малонасиченого тони туш розбавляють спиртом або водою. 
  Гуаш. Продається в тюбиках або в скляних і пластмасових баночках. Найбільшою яскравістю відрізняється денна флюоресцентна гуаш, яка продається в наборі з шести тюбиків основних кольорів. Застосовується вона для підфарбовування пелюсток і тичинок. 
  Бронзова і алюмінієва фарбаНею зазвичай фарбують тичинки і серединки квітів. При цьому бронзову або алюмінієву пудру розводять лаком або клеєм ПВА. 
  Рослинні барвники. Фарбувати тканини можна відварами різних рослин. При цьому в розчини барвників, для того щоб вони проявляли свої фарбувальні властивості, вводять спеціальні хімічні протрави у виді квасцов, купоросу тощо (для рослини кожного виду своя протруювання).Протравлять тканину можна до, після фарбування і одночасно з фарбуванням. Щоб більше дізнатися про барвники цього виду, читачеві рекомендується ознайомитися з наступною літературою: 
Лузанова Л. Для тих, хто в'яже. Природні барвники// Наука і життя. 1981; № 3. 
Рева М. Л., Липовецький В. М. Рослини в побуті. Донецьк, 1977. 
  Аппретура. Пелюстки, листя та інші деталі квітів для збереження форми повинні володіти певною жорсткістю, тому тканина, з якої їх вирізують, необхідно подкрахмаливать. Слушними крахмалящими засобами (аппретурой) є харчовий желатин і картопляний крохмаль.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 1690 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.