Неділя, 19.05.2024, 22:16
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Квіти «Лада»


За відповідними описами можна зробити різні бутоньєрки. 
Виконаємо для прикладу букетик, що складається з двох квіток (малого та середнього), бутона і п'яти листя (трьох малих і двох великих). 
Найкраще пелюстки цих квітів виходять з крепдешину або шифону. Основний колір тканини - чайно-рожевий. Для бутоньєрки вирізають наступні пелюстки (рис. 57, а): I - 5 шт., II - 5 шт., IV (для бутона) - 3 шт.
Пелюстки квіток і бутонів підфарбовують в зазначених на малюнку межах сухим способом, роблячи пензликом штрих від низу пелюсток до їх центру розчином барвника більш інтенсивного кольору, ніж сам пелюстка. 

Рис. 57. Квіти «Лада»: 
а - пелюстки; б - гофрування пелюсток; в - пелюсткові круги війок; р - квітка в розрізі; д - гофрування листя

Краса квіток багато в чому залежить від форми їх пелюсток - від гофрування (рис. 57, б). На початку з лицьової сторони проводять одинарним ножем жилки (1): дві центральні, паралельні один одному, і по дві з кожної сторони від них. Потім з вивороту пелюстки між жилками виконують канавки малим гачком, проводячи їх знизу вверх (2). При цьому пелюстка як би витягують з-під гачка за нижній його край, чому він вигинається назовні. Потім по всьому контуру пелюстки, крім нижньої його частини, що проводять з вивороту малим гачком, відгинаючи краю до вивороту. В результаті операцій 1 і 2 виходять як би валики (див.січ. А - А). На закінчення булькой роблять поглиблення з лицьової сторони пелюстки в нижній його частині (3). Діаметр бульки повинен відповідати діаметру серцевинки. Пелюсткам бутона з допомогою праски або гачка надають форму човників.
Сердцевинка має форму кульки діаметром: для малого квітки 8 мм, для середнього 10 мм (великого 12 мм)*. Після виготовлення кульок з вати на них наклеюють кружечки панбархата в тон листя.Діаметри кружечків: для малого квітки 23 мм, для середнього 28 мм (для великого 35 мм). Не забудьте перед наклейкою на кружальцях зробити вирізи виточки для щільного прилягання панбархата до сердцевинкам (див. рис. 30). Для бутона роблять з вати довгасту серцевиною, злегка розширюється догори (її діаметр 8 мм, висота 24 мм).
Серцевиною обрамляє пелюстковий круг війок, діаметр якого залежить від розміру квітки (рис. 57, в).Кожна пелюстка війок гофрують з лицьової сторони малим гачком так, щоб вони рівномірно прогнулися всередину. У центрі пелюсткового круга булькой роблять поглиблення, що відповідає розміру серцевинки.
Складання квітки починають з надягання пелюсткового круга війок на цветоножку і приклеювання його до нижньої частини серцевинки (рис. 57, м). Потім приклеюють окремі пелюстки, рівномірно розподіляючи їх навколо серединки. Вони повинні частково знаходити один на одного за годинниковою стрілкою. Для бутона серцевиною обклеюють загофрированными пелюстками IV, мають форму човники.
Листя (рис. 57, д) вирізують з панбархата. З лицьового боку кожного аркуша проводять центральні жилки подвійним вузьким ножем. Після цього з вивороту одинарним ножем обробляють бічні частини так, щоб краї листя плавно загнулися. Для цього аркуш тягнуть з-під ножа в бік. Ворс панбархата при цьому злегка пригинається до основи тканини. З вивороту, як зазвичай, до листя приклеюють черешки вздовж центральних жилок. Дріт квітконіжок та черешків обвивають папером більш світлого тону, ніж листя.
При складанні букетика маленькі листя розташовують на рівні бутона. Потім приєднують малий квітка, за ним - великий квітка і великі листки, які відгинають до стеблах.

У дужках наведені розміри для квітки з пелюстками III, не входить до складу описуваної бутоньєрки.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 567 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.