Неділя, 19.05.2024, 23:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Хризантема лучевідная

Прикраса складається з квітки і двох листків. Діаметр хризантеми в готовому вигляді приблизно 120 мм. Квітку виконують з туали або іншого тонкого натурального шовку. Внутрішні пелюстки квітки викроюють з накрохмаленої тканини лимонного кольору у вигляді двох пелюсткових кругів (рис. 50, а): I діаметром 50 мм і II - діаметром 60 мм.

Гофрують пелюсткові круги шпателем з лицьової сторони на твердій подушці, проводячи його кінцем уздовж кожної пелюстки від кінчика до центру кола (1). Пелюстки при цьому повинні завиться серповидно. З цієї ж сторони в центрі кожного кола роблять поглиблення булькой діаметром 18 мм (2).
Інші пелюстки хризантеми (64 шт.) виконують у вигляді вузьких трубочок діаметром 2 мм Заготовки для пелюсток-трубочок вирізують за шаблоном (рис. 50, б). Всього таких прямокутників слід вирізати чотири.
Середню частину підфарбовують пензликом на склі в лимонний колір з обох сторін тканини. Потім розчин барвника трохи розбавляють водою до світло-лимонного кольору для підфарбовування наступних смуг. Краю з фестонами підфарбовують ще більш розведеним розчином в блідо-лимонний колір. Висушений після підфарбовування прямокутник спочатку розрізають по лінії АА, а потім кожну частину на вісім смужок шириною по 10 мм. Один кінець смужки закруглений - це верх пелюстки, а на іншому кінці проколюють отвір для протягування гачка дроту.

Смужки-заготовки після зволоження протягують за допомогою дроту через отвір діаметром 2 мм нагрітої пластини станочка-фільєри (див. рис. 7). Короткі заготовки (40 мм) при протягуванні відхиляють від центру отвору в сторону, чому трубочки виходять вигнутими. Довгі смужки (60 мм) можна при протягуванні не згинати, або злегка згинати, щоб трубочки виходили прямими. Зі смужок проміжної довжини виконують трубочки з різним ступенем зігнутості в залежності від їх довжини: чим коротше трубочка, тим більше вона повинна бути зігнута. При роботі на станочке-фильере заготовки і трубочки повинні бути розкладені на столі в порядку зростання їх довжини і ступеня вигнутості, тобтов тій послідовності, в якій їх будуть прикріплювати до сердцевинке.
Чашолистки виконують так само, як для махрової полушаровидной хризантеми (див. рис. 49, а).
Листя роблять такими ж, як менші листя зазначеної хризантеми (див. рис. 49, б), причому по одній викрійці роблять один аркуш правого виконання, іншого - лівого.
Серцевиною роблять з мучного пата на плоскій гудзику, як у напівмахрові хризантеми (див. рис. 51, в).
Діаметр ґудзика 17 мм. Нижня частина серцевинки - опукла петелька з борошна і клею. На верхню частину гудзики також наносять густий пат з борошна і клею, тільки трохи в меншому обсязі. У центрі верхньої частини булькой роблять невелике заглиблення. Після затвердіння пата верхню частину змащують клеєм ПВА і вмочують у манку, яку через 20 хв забарвлюють по краях жовтою, а в центрі салатною тушшю.
Складання хризантеми починають з приклейки до нижньої частини серцевинки загофрированного пелюсткового круга I (рис. 50, в). Потім приклеюють коло II, пелюстки якого розташовують між пелюстками кола I. Після невеликої підсушування приступають до приклеювання окремих пелюсток-трубочок, починаючи з коротких. Серцевиною при цьому тримають лівою рукою за цветоножку, звернену вгору. Перші чотири пелюстки приклеюють до нижньої частини пелюсткового круга II хрестоподібно, змащуючи клеєм трубочки з одного боку на довжину 10 - 15 мм. Наступні чотири пелюстки приклеюють в проміжках між ними.Верхні кінці пелюсток повинні бути звернені в бік серцевинки. Вісім пелюсток наступного ярусу прикріплюють в проміжках між пелюстками першого ярусу і т. д. Останні (довгі) пелюстки при приклеюванні повинні зайняти положення, перпендикулярне до осі квітконіжки. Після просушування протягом 30 хв приклеюють коло чашолистків.
Збірка букетика звичайна. Місце приєднання листя заклеюють нитками невеликим шматочком тканини, пофарбованої в тон оббивки стебел (приглушене світло-зелений).



Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 632 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.