Понеділок, 20.05.2024, 05:30
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Бісероплетіння

Майстер-клас «Прикраса на руку»

Здрастуйте дорогі рукодільниці, сьогодні я хочу показати вам майстер-клас з виготовлення браслета з використанням натурального хутра. Сподіваюся, ця інформація буде вам корисна.

браслет з кабошоном

Для виготовлення браслета я використовувала:

1. Фетр
2. Кожзам
3. Натуральне хутро
4. Намистина агата (приблизно 2.2 х 3 см) (я буду називати її кабошон, щоб було простіше)
5. Намистини тигрового ока овальної форми
6. Круглі намистини агата (приблизно 7 мм в діаметрі)
7. Чеський бісер № 10 (Ірис)
8. Чеський бісер № 10(матовий коричневий прозорий)
9. Чеський бісер № 9 (непрозорий, блискучий)
10. Чеський бісер (прямокутного перерізу)
11. Фурнітура
12. Капронова або лавсанова стрічка
13. Клей момент
14. Також для обплітання я використовувала темно-синій чеський бісер №15, але можна обійтися і без нього.

Процес виготовлення:
1. Беремо фетр, відрізаємо потрібний розмір для браслета і в центр пришиваємо квадратну намистину (якщо у вас кабошон, то приклеюємо його до фетру). Починаємо за «схемою А» обшивати кабошон швом «вперед голка». Важливо, щоб намистин в результаті було парна кількість. Замикаємо коло. Виводимо нитку через намистину. Це буде наш перший ряд.

малюнок

2. Починаємо мозаїчним плетінням по колу обшивати кабошон (схема В). Нитка виведена через намистину першого ряду. Нанизуємо намистину майбутнього другого ряду на нитку і протягуємо голку через намистину першого ряду, пропускаючи одну намистину (схема В1). Таким чином, другий ряд намистин йде як би через одну порівняно з першим нижнім рядом.
3. Коли другий ряд завершено, починаємо набирати третій ряд намистин (схема В2). Виводимо нитку через першу намистину другого ряду і починаємо додавати намистини, по одному, кожен раз пропускаючи нитку через намистини другого ряду.

малюнок

4. Коли закінчений третій ряд, приступаємо до четвертого. Так само по «схемі В3».
5. Для мого кабошона така висота цілком достатня. Але щоб він сидів досить щільно і був добре зафіксований, плетіння треба завершити. Так як він у мене прямокутної форми, то я пропоную використовувати такий засіб фіксації. За «схемою З» починаю набирати намистини для п'ятого ряду: 2 маленькі, одна велика, дві маленькі. І голку пропускаю в намистину останнього (четвертого) ряду, але не таку, а через одну. Згідно зі схемою – там, де кути – набираємо по одній бусинці. В результаті повинні вийти як би «пелюстки»

кабошон

6. Коли ряд закінчений, виводимо нитку через велику намистину п'ятого ряду і починаємо збирати «пелюстки». Нанизуємо на нитку 4 маленькі намистини, пропускаємо голку через велику намистину п'ятого ряду, набираємо ще 4 маленькі намистини, і т. д.

кабошон

7. Завершуємо ряд, для закріплення проходимо голкою через всі намистини останнього ряду. Виводимо нитку до першого ряду, протикаємо голку через фетр і виводимо на виворітну сторону, де закріплюємо і обрізаємо нитку.
8. Швом «вперед голка» за «схемою А» починаємо пришивати до фетру ряди бісеру. Щоб ряд був рівніше, по завершенню нитку пропускаємо через всі намистини.

вишиваємо

9, 10, 11, 12, 13. Додаємо намистини агата і тигрового ока, обшивають їх теж. Також додаємо ряди з бісером прямокутної форми.
14. Симетрично вишиваємо і другу сторону заготовки.
15. Акуратно вирізаємо заготовку, залишаючи приблизно по міліметру від краю, тут головне не розрізати шви.
16. Зворотна сторона.

фото фото

17. За «схемою D» починаємо обшивати нижній край заготовки бісером. Верхній край не чіпаємо.
18. Беремо хутро, лезом акуратно відрізаємо потрібний розмір. Для зручності роботи можна трохи підстригти хутро з того краю, де будемо наносити клей. Наносимо невеликий шар клею на край хутра і на середину заготівлі, він нам потрібен для фіксації. Склеюємо.
19. Так як це у нас браслет, то відповідно сушити його треба на круглій формі. У мене це скляна банка.

фото

20. Після того, як хутро приклеївся до заготівлі, додатково зшиваємо їх. Важливо, щоб на лицьовій стороні всі стібки ховалися між рядами намистин! Особливу увагу приділяємо нижньому краю, де хутро стикується з заготівлею.
21. Для жорсткості беремо невеликий шматочок картону, вирізаємо прямокутник шириною приблизно 2.5 х 16 см, і беремо шматок шкірозамінника.
22. Приклеюємо спочатку картон.
23. Потім приклеюємо кожзам.

фото

24. Накладаємо на заготівлю банку і залишаємо сушитися (можна навіть прив'язати заготовку до банку, зафіксувавши її).
25. Виходить приблизно так.
26. Відрізаємо зайву кожзам по периметру.

вишивка

27. Починаємо зшивати верхній край заготовки та шкірозамінника. Протягуємо голку в заготовку трохи нижче крайнього ряду намистин, приблизно в тому місці, де закінчився обшитий нижній край заготовки. Виводимо нитку і починаємо згідно зі «схемою D» зшивати деталі.
28. Коли верхній край весь пройдений, з'єднуємо першу намистину нижнього краю заготовки і останню намистину верхнього ряду.

фото

29. В цьому ж місці починаємо перехід на ту частину заготовки, де зшиваємо хутро і кожзам. Нанизуємо намистину і встромляємо голку вже в хутро, і продовжуємо зшивати матеріали по «схемі D».
30. Обшиваємо нижній край заготовки бісером, коли ряд закінчився, з'єднуємо останню намистину нижнього краю першу намистину верхнього. Для надійності можна пропустити нитку через намистини кілька разів і закріпити.
31. Майже готовий браслет.
32. По «схемі Е» кріпимо замочок і колечко.

готовий браслет

Браслет готовий, в додаток до нього я зробила сережки.
Буду рада, якщо мій майстер-клас стане вам у пригоді.



Категорія: Бісероплетіння | Додав: (30.11.2018)
Переглядів: 381 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.